Cennet’in Çiçekleri kısa filmi ödül aldı

0
2465
Cennet’in Çiçekleri kısa filmi ödül aldı.

Ömer Miraç Tunç’un hazırladığı Cennet’in Çiçekleri adlı kısa film Uluslararası kısa film yarışmasında birinci oldu.

Cennet'in Çiçekleri birincilik ödülünü aldı.
Cennet’in Çiçekleri birincilik ödülünü aldı.

Hazar World dergisinin düzenlediği “Ermenistan İşgali Altındaki Karabağ ”temalı Hazar Kısa Film yarışmasında ödüller dağıtıldı. Birincilik ödülünü Ömer Miraç Tunç’un hazırladığı “Cennet’in Çiçekleri” adlı film kazandı. İkincilik ödülü ise Karabağ katliamında babasını kaybeden Reşat Zeynalov’a verildi.Bugün üniversite öğrencisi olan Zeynalov’un 23 yıl önce henüz küçük bir çocukken tam da doğum gününde köylerini basan Ermeni milisler tarafından babası öldürüldü.

BABASININ KATLEDİLİŞİNİ ANLATTI

O gün yaşananları hiç unutmadı ve bu hikayeden yola çıkarak o günkü katliama şahitlik eden başta ağabeyisi olmak üzere köydeki diğer isimlerle konuşarak bir belgesel hazırladı. 23 yıl önceki acıyı tanıklarıyla yeniden gündeme getiren Zeynalov “Gara Dağlı” isimli bu kısa belgesel filmiyle ikinci oldu. Üçüncülük ödülünü Gökalp Yamen “Karabağ-Turan” adlı filmiyle, jüri özel ödülünü de Zümrüt Karatekin “Sönmeyen Ateş Hocalı” isimli filmiyle aldı.

Ortaköy Feriye Sineması’nda düzenlenen geceye Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, Hazar Strateji Enstitüsü Genel Sekreteri Haldun Yavaş, Ayşenur Arslan, Ardan Zentürk, Mustafa Karaalioğlu, Suat Koçer, Hazar Strateji Enstitüsü Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Halil Akıncı ve çok sayıda sinemasever katıldı.

haber 7 sitesinden alıntılanmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.