Cübbeli Ahmet Hoca iddialara cevap verdi

1
1803

Kefen meselesi;

Cübbeli Ahmed Hoca, “Adamlar 375 TLye kefen satıyorlarmış, sattıkları siteye de benim videomu koyuyorlarmış. Bursa’da bir site, onun üzerine haberler yapılmış çeşitli gazetelerde. Bunun üzerine ben de diyorum ki, Allah istismar edenlere fırsat vermesin bu işler istismara girmiş. Ben istismara karşıyım, benim böyle işlerle alakam yok. Neymiş, kefen yanmazmış, ateşten koruyormuş da. Yandıktan sonra ne işe yarar? Yanmaz madde koysan ne olur oraya Allah seni yaktıktan sonra… İnsanı ancak ameli ve imanı korur, kefen değil.

Ama şu da var ki, kefene ism-i şerif yazılır, bu kaynaklarda vardır. Bizler için mükafattır. Ama adamın ameli bozuksa, bu ona fayda verecek anlamına da gelmez. Ama bazı rivayetlerde de derki ‘mahşere kalır hesabı, kabirde yine rahatsız edilmez’ bu şekilde rivayetler de vardır. Neden? İsm-i şerifin hürmetine diye geçiyor. ‘Ceylan derisi, üzerine misk ve safranla meyyidin göğüs kısmına koyarak defnedersin’ Bunlar var kitaplarda. Kaynakları da verilmiş, kitabın adı Erbain idrisiyye… Ama ben bunları kaç lira olduğunu bilmem ki. Kim kaça satıyor, kim istismar ediyor bilmem. 370 TL ne oluyor ya? Kim istismar etmiş bunları bu fiyatları bu kadar çıkarmış? Ama Allah’ın ismi muska olarak yazılır mı, kefene yazılır mı? Yazılır. Bunların hepsi kaynaklarda vardır… Ben istismara müsait değilim, Allah, bütün istismarcıların da cezasını versin…”

Egemen Doğan

1 YORUM

  1. Bu şekilde bütün Ehl-i Sünnet hocalarımıza sahip çıkmalıyız. Karalama ve tahkir kampanyalarını faş etmeli, ve hocalarımıza desteğimizi sürdürmeliyiz. Bu güzel haber için teşekkür ediyorum…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.