Ders Sonunda Okunacak Dua

0
15173

writing-book-and-pencil (1)

Ders Sonunda Okunacak Dua

 

Rabbenâ tekabbel minnâ inneke entes semîul alîm. Rabbenâ âtina fid’dünyâ haseneten ve fil’âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr.Rabbena la tuziğ gulûbena ba’de iz hedeytenâ ve heblena min ledunke rahmeten inneke ente’l-vehhâb.

 

Rabbenâ zalemnâ enfüsenâ ve inlem tağfirlenâ ve terhamnâ lenekünenne minel hasîrin.Rabbenağfirli veli valideyye velil muminine yevme yekumul hisab.Rabbenâ âtinâ min ledunke rahmeten ve heyyi’ lenâ min emrinâ reşedâ.Rabbi evzi’nî en eşkura ni’metikelletî en’amte aleyye ve alâ valideyye ve en a’mela salihan terzahu ve edlih lî fi zürriyeti inni tübtü ileyke ve inni minel müslimin.

 

Rabbenâ etmim lenâ nûranâ vaġfir lenâ inneke ‘alâ kulli şey-in kadîr.Allahümme heb lena min ezvacina ve zürriyatina kurrate e’yunin vecalna lilmüttekine imama.Allahümme innâ nes’elükel cennete vemâ karrabe ileyhâ min kavlin ve amel.Allahümme e’inna ya rahmanü a’la zikrike ve şükrike ve hüsni ibadetik.Allahümme ya mukallibel kulübi sebbit kulubena alâ dinik.

 

Allahümme ya musarrifel-kulubi sarrif kulubena ala taatik.Allahümmerzuknâ ı’şen bilâ belâin ve dînen bilâ hevâin ve amelen bilâ riyâin ve afven bile azabin, ve mağfiraten bilâ ikâbin, ve cenneten bilâ hisâbin, ve rü’yeten bilâ hicâb.Allahümme tub aleyna kable’l mevti verhamna inde’l mevti ve hevvin aleyna sekarate’l mevti’l ve la tuazzibna ba’del mevti bi rahmetike ya erhamer rahimin.

 

Ey Rabbimiz! (Amellerimizi,dualarımızı) bizden kabul eyle! Muhakkak sen ziyade işiten ve ziyade bilensin.

 

 Ey Rabbimiz! Bize hem dünyada hem de ahirette iyilik ver ve bizi cehennem azabından koru !

 

Ey Rabbimiz! Bize hidayet ettikten sonra kalplerimizi kaydırma! Bize katından rahmet bahşet.Muhakkak Sen,asıl ziyadesiyle bahşedensin.

 

Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik,eğer sen bizi affetmez ve bize merhamet etmezsen,şüphesiz ziyana uğrayanlardan oluruz.

 

Ey Rabbimiz! Hesap günü beni,anamı,babamı ve müminleri bağışla!

 

Ey Rabbimiz! Bize katından rahmet ver ve işlerimize doğruluk nasip et!

 

Ey Rabbim! Beni, bana ve ana-babama verdiğin nimetlere karşı teşekkür etmeye razı olduğun iyi ameller işlemeye muvaffak kıl.Benim için neslimde iyilik güzellik ver.Muhakkak ben sana tövbe ettim ve ben Müslümanlardanım.

 

Ey Rabbimiz! Bize nurumuzu tamamla,bizi bağışla.Şüphesiz Sen,her şeye güç yetirensin.

 

Ey Allah’ım! Bize eşlerimizden ve neslimizden gözümüzün nuru kimseler bahşet ve bizi takva sahibi kullara öncü kıl.

 

Ey Allah’ım! Biz Senden cenneti ve cennete yaklaştıracak olan söz ve davranışları isteriz.Cehennemden ve ona yaklaştıracak olan söz ve davranışlardan Sana sığınırız.

 

Ey Rahman olan Allah’ım! Bize zikrin,şükrün ve iyi ibadetin için yardım et.

 

Ey kalpleri çeviren Allah’ım! Kalplerimizi dinin üzerine sabit kıl.

 

Ey kalpleri döndüren Allah’ım! Kalplerimizi itaatine döndür!

 

Ey Allah’ım! Bize belasız bir geçim,hevasız bir din,riyasız amel,azapsız af,cezasız mağfiret,hesapsız cennet ve (ahirette) engel olmaksızın rü’yet (Seni görme) bahşet!

 

Ey Allah’ım! Ölmeden önce bize makbul tevbe nasip et.Ölüm esnasında bize merhamet et.Bize ölüm sarhoşluklarını kolaylaştır.Bize öldükten sonra azap etme.(Bu duamızı) rahmetinle (istiyoruz) ey rahmet edenlerin en çok rahmet edeni!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.