Gelecekle İlgili Verdiği Haberlerin Doğru Çıkması

0
1325

Peygamberimiz’in (asm) gelecekle ilgili olarak haber verip, dediği şekilde de gerçekleşen hadiseler pek çoktur. Mesela Hz. Osman (ra)’ın Kur’an okurken şehit edileceğini haber vermesi, Hz. Hüseyin (ra)’ın Kerbela’da şehit edileceğini haber vermesi, Şam, İran ve İstanbul’un fetihleri, Abbasi Devleti’nin ortaya çıkacağı, Cengiz ve Hulagü gibi zalimlerin Abbasi Devleti’ne saldıracakları gibi onlarca gaybi haber vermiş, hepsi de zamanı gelince aynen dediği gibi vücuda gelmiştir. Efendimizin (asm) gelecekle ilgili verdiği pek çok haberle ilgili detaylı bilgiyi “Peygamberimizin Mu’cizeleri” isimli bölümümüze havale edip burada bu örneklerle yetiniyoruz.

Şimdi soruyoruz: Ümmi bir Zat’ın (asm), şaşırmadan, yanılmadan, ihtimal ifade eden cümleler değil, kesinlik ifade eden cümlelerle, kendi zamanını aşan bu kadar hadise ile ilgili doğru bilgi vermesi mümkün müdür? Hayır, elbette mümkün değildir. Demek ki, O (asm), bütün gayp bilgilerinin sahibi olan Rabbin’den ders alıyor ve ona göre konuşuyor.

Yazar:
Yusuf Sıddık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.