Kur’ân’ı Kerîm Okumadan Önce Yapılacak Dua

2
4542

Kur’ân’ı Kerîm Okumadan Önce Yapılacak Dua

Peygamber (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdu ki:

“Kim okumayı murad ederek Mushaf’ı alır da şu duayı okursa,Allahü Teâlâ o kimseye her harf için elli bin hasene verir.”

“Allahümme bil hakkı enzeltehü ve bil hakkı nezel. Allahümme azzim ragbetî fîhi vec’alhu nûran libasarî. Ve şifâen lisadrî. Allahümme zeyyin bihî lisânî ve cemmil bihî vechî ve kavvî bihî cesedî.Ve keffir bihi zunûbi Verzuknî tilâvetehu ala tâatike ânâel leyli ve etrafen nehâr. Vehşurnî mean nebiyyi Muhammedin sallallahu teala aleyhi ve selleme ve âlihil ahyâr.”

Anlamı;

“Ey Allah’ım! Sen O’nu (Kur’ân’ı) hak ile indirdin,o da hak ile indi.Allah’ım Kur’âna olan rağbetimi (hevesimi) büyük et.!Kur’ân’ı gözüme ve gönlüme nur,göğsüme(kalbime) şifâ et.

Ey Allah’ım Kur’anla dilimi zinetlendir (süsle) Onunla yüzümü güzelleştir,cesedimi kuvvetlendir,günahlarımı mahvet (sil)

Ve bana gece-gündüz saatlerinde taat’ın üzere O’nu okumayı nasip et ve bizi Peygamber (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ve O’nun hayırlı Âl’i (yakınları) ile haşret (mahşerde topla.)”

Mızraklı İlmihal

2 YORUMLAR

  1. Bu bir hadis değildir güzel de olsa peygamber okumamıştir, söylememiştir itibar edilmez lütfen paylaştınız bilgilere dikkat edin güzeldir hoştur bitati hasenedir adı altında İslam dinine sokuşturmalara destek olmayınız, yayınlanmadan önce bir bilginin doğruluğunu mutlaka araştırınız, bu yayınınizdan ötürü size güvenirler güvenilir olma listemden çıkardım

  2. Selamun Aleyküm .Evet yazılanlar doğrudur bende amel etmeye çalışırım.Kuran’ı Kerim okumadan önce bu duayı yaparım biz son peygamberin ümmetiyiz Allah bize ćok kolaylıklar sağlamıştır bu da onlardan biridir. Selametle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.