Özdilek’ten Çarşaflılara Hakaret

1
2992

Özdilek’ten çarşaflılara hakaret

Türkiye’nin büyük ev tekstil markalarından ve mağaza zinciri Özdilek 2015 yılı takviminde çarşaf giyenlere hakaret etti. Takviminde çarşaf giyen kadınların gerici olarak gösterildiği resim kullanan Özdilek’e sosyal medyada tepkiler büyümeye devam ediyor.

özdilek 1

 

Ünlü ev tesktil markası Özdilek tarafından hazırlanan 2015 yılı takviminde resimde çarşaflı kadınlara hakaret edildi. Takvim üzerindeki 4 çarşaflı kadının demir parmaklıklar arkasında resmedilmesi sosyal medyada büyük tepki gördü. Çok sayıda kullanıcı Özdilek’in inançları gereği çarşaf giyen kadınlara karşı nefret suçu işlediğine dikkat çekti.

özdilek 2

Takvimdeki resmin Eskişehir’de bir ortaokul öğrencisi tarafından çizildiği öğrenildi.
Twitter üzerinden hızla yayılan takvimin resminde bulunan detaylar çocuklara yönelik olumsuz algı yönetimi içeriyor. “Müşteri varsa biz varız” ilkesi ile hareket ettiğini söyleyen Özdilek skandal takvim için bir açıklama yaptı.

Özdilek, takvimin küçük öğrencilerin çizdiği resimlerden oluştuğu ilgili resmin de il Milli Eğitim Müdürlüklerinin seçtiği öğretmenlerden oluşan jüri tarafından seçildiğini belirterek sorumluluğu üstüne almadı. Özdilek, “Herhangi bir kırgınlığa vesile olmuş isek” ifadeleri ile özür diledi.

Kaynak: Yenişafak

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.