Türk Dizilerinin Gerçek Yüzü ve Bilmemiz Gereken 7 Zararı

0
1984

Türk Dizilerinin Gerçek Yüzü ve Bilmemiz Gereken 7 Zararı

Gerçekleri dikkatle izlemek için vaktiniz var. Televizyonların aslında sizlere çocuklarınıza ve ailenize neler aşıladığını dikkatle incelemelisiniz. Alttaki sıralamadan gerçek bir analiz yapma şansı bulabileceksiniz. Hangisi sizce İslam’dan yana, ya da hangisi Kur’an-ı Kerim’e uygun? Hangisi sünneti barındırıyor? Okuduğunuzda hiçbiri diyeceksiniz.

EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ: 2 kadını birden idare eden ve bu sırada mafya babalığı yapan bir silah tüccarının etrafında gerçekleşen günahlar ve abuk subuk ilişkiler.

KIRGIN ÇİÇEKLER: Devamlı bir surette şiddet ve taciz arasında hayat geçiren havai liseli kızların yaşadıkları entrikalar ve başlarına gelen günahlı işler (hepsinin sevgilisi var neredeyse)

KARA EKMEK: Zina, yalan ve cinayetle başlayan haram bir ilişkinin sonucunda gayr-i meşru çocuğunu arayan ve herkese yalan söyleyen bir günahkarın çarpık ilişkilerle geçen serüveni

KERTENKELE: İmam kılıklı bir hırsızın sürekli polisleri kandırıp komik duruma düşürürken bir yandan da gayri meşru bir ilişki yaşayıp herkesi kandırmaya devam ederken oluşturduğu komiklikler ve saçma olgular.

EVLİ VE ÖFKELİ: 4 tane sıkı arkadaşın etrafında oluşan sürekli aldatma, zina, evli kadına sarkma işlemlerinin gerçekleştiği, iyi huylu olmanın saftiriklik ve basit olarak gösterildiği, entrikanın çok ama çok keyifli gösterildiği, oradan buradan gayri meşru çocukların çıktığı komiklikler

EVE DÖNÜŞ: İntikam hayatın tek amacıdır. Bunun için şerefini, iffetini, kimliğini feda etmelisin. Her yol mübah.

ANALAR VE ANNELER: Köylü ve fakirsen tecavüze uğrarsın. Solcuysan havandan geçilmez. Her türlü günah, zina veya ne işlersen işle, ne yaparsan yap sana aşık olup köpeğin olacak yakışıklı ve şefkatli birini bulabilirsin. Polislere güvenme. Hemşirelere hele hiç hiç güvenme.

İLİŞKİ DURUMU KARIŞIK:  Yorumsuz… İlişki durumu karışık. Adı, konusundan haber veriyor zaten.

ASLA VAZGEÇEMEM: Karını onun haberi olmadan boşa. Bir gündür tanıdığın biriyle gizlice evlen. Karına yalan söyle. Hak etti o ama onu sevmiyordun ki zaten. Ama hala onunla yaşamaya ve aynı odada kalmaya devam et. Yeni karın manken olsun sana inat. Ama bu onun özgürlüğü için. Kuzenin eski karından çocuk yapsın ve bunu sahiplenmek zorunda kal. Yoruldum. Daha fazla yazamayacağım.

HAYAT MUCİZELERE GEBE: Yok artık. Bekar bir kızın “yanlışlıkla” hamile kalıp tanımadığı birinin çocuğunu doğurmasına nişanlısının ses çıkarmamasını hazmetmeye çalışırken zaten anlaşamayan zengin babanın kıza yazması esnasındaki komiklikler.(!)

GÜNEŞİN KIZLARI: Ensest

GÜLLERİN SAVAŞI: Biri gayr-i meşru olan iki kız kardeşin intikam savaşı esnasında gerçekleşen çarpık ve ensestli ilişkiler

KİRALIK AŞK: Yine adından belli bir rezillik dizisi.Şirin (!) LGBT’li, zengin oğlanın gönlünü mü artık neresini fethetmeye çalışıyorsa bir kiralık kızın yaptığı sevimlilikler (!)

 

NE KADAR NEFSİNİZE VE ÇOCUĞUNUZA ; “Bunlar sadece filmlerde olur.Bunların gerçek olmadığını ve güzel şeyler olmadığını zaten biliyoruz. Zaman geçirmek için veya eğlencesine izliyoruz.” deseniz de;

1-Bunu bilinç üstünüzle dersiniz ama bilinçaltınız her halükarda etkilenir. Özellikle de 10 yaşına kadar sürekli hipnoz halinde olan çocuklar en çok etkilenir.

1tv-dizi-çocuk-zararlı

2-Batılı tasvir safi zihinleri bozar.

Print

3-Hayal, gerçekle film arasındaki ayrımı yapamaz.

3hayal-gercek-dizi-ayrımı

4-Vakit geçirmek için izlenen film tezini vaktin sahibi olan Allah’a hesap vereceğimizi unutmayalım.

4boşa-gecen-vaktin-hesabı

5-Eğer bu konularda olan dizileri seyrederken dehşete düşüp ağlamak yerine ‘eğlenebiliyorsak’ o zaman ruhumuzda ve kalbimizde bazı sıkıntılar var demektir.

(Diriliş dizisi islami açıdan uygundur belki ama gelişimsel açıdan çocuklara kesinlikle uygun değildir. Üstelik 2-3 saatlik bir diziyi izlemek zaman israfı açısından İslami açıdan caiz midir onu bilemem.)

5tv-dizi-eğlence

6-Bir dizi ailecek İslami ölçülere riayet edilen bir ailede seyredilemez. Neden mi?

Tesettür ayetinde erkeğe bakma, kadına kapat denilir de ondan. Televizyon evlere gireli unutuldu belki ama haberleri sunan kadının saçına, kapalı olsa bile makyajlı yüzüne bakmak da haramdır. Erkeğin sadece yüzüne bile olsa kadınların şehvetle veya imrenerek bakması haramdır. Bir de konulara tekrar bir göz atın bakalım ailecek izlenebilecek konular mı bunlar?

6kapalı-spiker-haber-e1452289684224

7-Günahı izlemek de günahtır. Günah yahu, günah…

7televizyon-günah-kapat

 

İYİ SEYİRLER…

Asuman Kılıç

suffagah.com sitesinden alınmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.