Türkiye’de Askeri Darbe Teşebbüsünde Bulunuldu.

0
874

 

Türkiye’de Askeri Darbe Teşebbüsünde Bulunuldu.

Türkiye 15 Temmuz 2016 tarihinde saat 22:00 civarında darbe girişiminde bulunuldu. 36 yıl sonra yapılan bu darbe girişimi Türk devleti tarihine kara leke olarak geçti.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü Avrupa yönüne olmak üzere trafiğe kapatıldı. TRT stüdyoları basıldı ve ve darbe metni okutuldu. Tsk merkez binası kuşatıldı ve TBMM binası uçaklar tarafından bombalandı. Allah’a Hamd olsun ki devletimiz ve milletimiz çok hızlı reaksiyon gösterdi ve bu teşebbüs başarısız kaldı.

880-darbeee

Akom ve benzeri bazı kurumlara da müdahale edilmeye çalışıldı. Atatürk havalimanı kuşatıldı. 16 Temmmuz saat 16:00 itibariyle herşey normale dönmüş görünüyor. 150’nin üzerinde ölen vatandaşlarımız var. Allah ailelerine sabır kendilerine de rahmet etsin.

Bunca hadiseden sonra, olanları halen kendi kafalarınca kurgu düzen kabul edenler, ahmakların önde gidenidir. Tankların üzerlerine sürülmesi ile paramparça olup ölen vatandaşların hesabını kim verecek. Üzerlerine resmen ateş açılarak, vurulan ölen insanlar oldu. Rabbim müslümanları korusun.

 

Hiç şüphesiz ki Allah nurunu tamamlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.