Hayatları Mahvolan 11 Talihsiz Piyango Talihlisi

0
1112
Hayatları Mahvolan 11 Talihsiz Piyango Talihlisi

Her sene büyük umutlarla, milyonlarca insanın bilet alarak hayalini kurduğu ve bana çıkarsa ne yaparım diye sorduğu milli piyango çekilişine az kaldı. Ahiret hayatını mahvetme adayı olarak görülmesi gereken bu kişiler, maalesef yaptıkları bu büyük hatanın nelere mâl olacağını bilsede, müslümanca şuur tam gelişmediği için bu büyük günahın içine düşüyorlar.

Sizin için bazı ikramiye vurmuş kişilerin hazin sonlarını derledik. “Size çıkarsa ne yaparsınız?” sorusuna genelde şu cevaplar verilir:

-Ev alırım, -Muhtaçlara dağıtırım, -Fakirlere yardım ederim -Cami yaptırırım gibi klişe vaadlerde bulunulsa da genelde ilk yapılan iş eşlerden ayrılmak, haram kazanılan para ile harama top yekün batmak oluyor.

Buyrun talihsiz talihlileri birlikte inceleyelim.

Kocayı Boşadı

YEŞİM AKYOL: 2003’te 2 trilyon çıktı. Kavga etmeye başladığı 8 yıllık eşiyle boşandı. Kocası “Para çıkınca beni boşadı” diye suçladı. Ve ayrıca korku ve stres dolu bir hayata başlayarak kardeşi şu açıklamayı yaptı.

Talihlinin kardeşi  ise gazetecilere, ‘‘Fotoğraflarımız gazete ve televizyonlarda çıkarsa bir sürü servet avcısı başımıza bela olur’’ dedi.

1-Bunalıma Girdi

SALİH BAHTİYAR: 1985 ve 1997’de iki büyük ikramiye kazandı. Bahtiyar’ın huzuru kaçtı”Mafya beni bulacak” diye bunalıma girip eve kapandı.

2-Oğlu Tarafından Bıçaklandı

NECMİ YILDIRIM: 2004’te 2,5 trilyon para kazandı. İkramiye yüzünden kavga çıkaran oğlu bıçakla Yıldırım’ı boğazından yaraladı.

3-Virane Bir Barakada Donarak Öldü

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde çiftçilik yapan Mehmet Sarıoğlu, 1978 yılında 6 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazandı. 41 yaşında inanılmaz bir servete kavuşunca evini köyünü terk edip İstanbul’a kaçtı. 10 yıl boyunca yakınlarına yakalanmamak için sık sık adres değiştirdi. Parayı tek başına yiyip bitirdi. Beş parasız kalınca da çaresiz tekrar köyünün yolunu tuttu. Akrabaları kabul etmeyince sokakta kaldı. Hayırsever köylüler aralarında para toplayıp kendisine bir baraka yaptırdı. Yıllarca komşularının yardımıyla hayatını devam ettiren Sarıoğlu, 2008 yılında barakasında donarak öldü.

4-Mezarı Açıldı

SALİH GÜMÜŞÇAY: Salih Dede. En talihsiz talihlilerden biri. Hem hayatının son günlerinde büyük bir harama bulaştı hemde çok uzun sürmeden ahirete göçtü.Tek başınaydı yüzlerce akrabası çıktı. Ama çilesi bitmedi. Normalde pek kimselerin ilgilenmeyeceği cenazesi paylaşılamadı. Mirastan pay almak isteyenler hak iddia ettiler. Akrabalık tespiti gerekti. “Ölünce kurtulurum” sanan Salih dedenin mezarı, ölümünden beş yıl sonra açıldı. 1989’da 5 milyar kazandı. 1 yıl sonra öldü.  Huzursuzluğu onu mezarda da bırakmadı. DNA testi için mezarı açıldı.

5-Memurluğu Gitti

AYHAN YALÇINKAYA: 1995’te zengin oldu. İlk işlerinden Memurluğu bırakmak oldu. Kazandığı haram paraları harcadı. İşyerleri elinden gidince “Memurluğa geri dönmek istiyorum” dedi.

6-Eşini Attı, Peruk Taktı

En hazin örneklerden biri de 2005 yılbaşında  biletine büyük ikramiye isabet eden Ahmet Bayram, kendini asarak canına kıydı. Parayı alır almaz ilk işi karısını ve çocuklarını terk etmek oldu. Başına katran karası bir peruk takıp İstanbul’da aldı soluğu. Gece hayatı, genç sevgili ve kumar. Hazır paraya dağ bile dayanmaz derler ya. Aynen öyle oldu. Kısa sürede bitip tükendi piyango ikramiyesi. Sonrasını tahmin etmek zor değil. Paralar suyunu çekince garibanlığa dönüp, eski eşine sığındı. Kapıya dayanan alacaklılar yüzünden bunalıma girip; Nisan 2009’da evin banyosunda kendini astı.

7- 410 Trilyon Bitti

Piyangoda kazanıp da kaybedenlerin en çarpıcı hayat hikayelerinden biri de Amerika’da
yaşandı. Virginia’da yaşayan Jock Whittaker‘in biletine 2002 yılında 410 trilyon lira çıktı. ABD tarihinin en büyük ikramiyesini kazandıktan sonra 7 defa evi, 3 kez de arabası
soyuldu. Dostlarından biri, içkisine uyku ilacı koyup 2 milyon dolarını çaldı. Torunu, fidyecilerce hunharca öldürüldü. Jack, bir süre sonra Virginia eyalet mahkemesine başvurarak, “Mutluyum, çünkü o uğursuz paradan kuruş kalmadı” diyerek iflasını vermişti.

8- Ayakkabı Boyacısı Olarak Öldü

Askerden döndüğü yıl 1974’te Osmaniye’den ayrılıp Adana’ya gelerek hayatına yeni bir sayfa açmak isteyen Mustafa Salgan, cebindeki son parasıyla bir Milli Piyango bileti aldı. İçi kıpır kıpır umut doluydu. Aç yattığı gecenin sabahına zengin bir adam olarak uyandı. Büyük ikramiye bir gün önce aldığı bilete çıkmıştı. O günden sonra Salgan hep talihine güvendi. Belgeseli çekilecek kadar çok ikramiye kazandı. 1979’de 100 bin lira, 1982’de 30 milyon lira, 1987’de 2 milyon lira aldı.

Belgeseli çekildiğinde ise hala ayakkabı boyacılığı yapıyordu ve “Beni yanlış evlilik yıktı” diyordu.

9-Paralar Eşine Kalmasın Diye Hepsini Yedi!

53 yaşındaki Mustafa Savgan’ın macerası ise çiçekçi bir kadının kendisine 2 lira harçlık vermesiyle başlıyor. Bu parayla piyango bileti alan Savgan, 1978 yılında 10 bin lira ikramiye kazandı. Savgan, eşinden ayrılmak istedi ama ayrılamadı. “Paralar eşime kalmasın diye harcamaya başladım.150 memurun maaşını 2 ayda yiyordum. Lokantalarda ödediğim hesabın 5-6 katını bahşiş olarak bırakıyordum. Sonunda paraları tükettim. Evlenirken karıma aldığım 1 kilo altını da sattım, harcadım. Eşimi de annesinin yanına gönderdim, evdeki bütün eşyaları satıp tekrar İstanbul’a döndüm. Yıl 1985′ti. Cağaloğlu’nda bir handa hem gece bekçiliği, hem de ayakkabı boyacılığı yapmaya başladım. Eşimin açtığı dava sonucu boşandım. Sevgi olmadan para bir işe yaramıyor. Hayatımda biri yok, sevgisizim ama huzurluyum” diyerek ibretlik hikâyesini paylaşıyor.

10-Nurettin Çınar; Başladığı Yere Döndü!

Evli ve 3 çocuk babası Nurettin Çınar’a Turhal’da Milli Piyango’dan 6 milyar çıktı. Önce yurt dışına giden Çınar, Turhal’a dönerek şehirlerarası otobüs şirketi kurdu. İşler iyi gitmedi ve 1995 yılında iflas etti. Çınar, yaşadıklarını şöyle anlatıyor; “Sefa kısa sürdü. Milyonlarca kişinin para verdiği biletlerden bir iki kişi yararlanırsa böyle olur. Hepsinin ahı var üstünde, hayrı olmaz. Sonradan araştırdım, kimseye hayır getirmemiş”.

11-Gerald Muswagon; Parasını Bitirip İntihar Etti!

 

Kanada’da lotodan 8,5 milyon dolar kazanan Gerald Muswagon, eline geçen parasını lüks arabalar, uyuşturucu ve alkole harcadı ve sonu intiharla bitti. Ve ahiret hayatıda bu dakika itibariyle başladı.

 

 

İlginizi Çekebilir: Kim bir kavme benzemeye çalışırsa onlardandır

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.