Çocuğu Olmayanlar İçin 25 Manevi Reçete

34
77602

Çocuğu Olmayanlar İçin 25 Manevi Reçete

1) Kısırlığa sebep olan en büyük etkenlerden birisi günahlarımızdır. Bazen dünya hayatının sınavı, bazende günahlarımızın bedeli olarak karşımıza çıkabilir. Üstelik de bu falanca doktorun, falanca hocanın veya falanca felsefecinin görüşü değildir, kâinatı yaratan Yüce Allah’ın hükmüdür.

“Nitekim Allah Teâlâ (celle celalühü) Nuh sûresinin 10,11 ve 12. âyet-i kerimelerinde şöyle buyuruyor: (1)

‘Nihayet dedim ki: Rabbinizden bağışlanma talebinde bulunun. Şüphesiz ki o daime Ğaffar olmuştur. (İstiğfar edin ki; yetmiş sene süren kuraklık ve kısırlıktan sonra Rabbiniz) göğün yağmurunu üzerinize (bardaktan boşanırcasına) bolca akan bir halde salsın. Mallarla ve oğullarla size yardım etsin, sizin için pek kıymetli bostanlar yapsın ve sizin için ırmaklar meydana getirsin.'”

Peygamberlerin hepsi masumdur yani hiç günah işlemezler. Bizler peygamber olmadığımız için, hepimizin az veya çok günahı vardır. Çocuk sahibi olamıyorsak ve olmak istiyorsak, doktora giderek paramızdan vazgeçmeden önce GÜNAHLARIMIZDAN VAZGEÇMELİYİZ….

Bu da hem işlediğimiz günahları bırakarak, hem de istiğfara devam ederek olmalıdır. Mahmud Efendi Hazretlerinin (kuddise sirruhü) Ankara Vekili çok kıymetli Münir Müştakoğlu Hocamız, bu konuda dua istemek için gelen bir kardeşimize;

“Günlük 818 defa ‘Estağfirullah’ demeye devam etmelerini tavsiye buyurmuştur. Karı kocanın ikisi de istiğfara devam ederse, sonuç daha çabuk hasıl olur. Bu âyet-i kerîmeleri okuyunca, ‘Falanca ve filanca benden daha fazla günah işliyorlar ama çocukları da var, malları da var’ diye düşünenler olabilir.

Allah (Celle Celalühü) günah işleyen her kişiye aynı cezayı uygulamaz. Kimisine mal vermez, kimisine evlât vermez, kimisine muhabbet vermez, kimisine huzur vermez, kimisine evlât verir ama itâat etmez, kimisine sağlık vermez, kimisinin cezasını da ahirete erteler ki, en zoru budur. Öyleyse çocuğumuz olmasa da günahı bırakalım, olsa da…

estağfirullah

2) Rasulullah Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyuruyor:

‘Yemin-i Gamus (Yalan Yemin); RAHİMLERİ KISIR BIRAKIR, sahibini günaha, sonra ateşe daldırdığı için ‘ğamus’ diye isimlendirilmiştir.(2)

3) Zifaf (gerdek) gecesinde güzelce abdest alıp,  iki rekât namaz kıldıktan sonra el açıp, on defa ‘Ya Mütekebbir (Celle Celalühü) diye dua eden çiftler, Allah’ın ihsanı ile yumuşak huylu ve güzel yaratılışta evlât sahibi olurlar.(3)

4) Bir rivayete göre, yedi ayrı kişi bir elmaya İbrahim sûresinin 34.âyetten 42.âyete kadar (42.âyette dahil) olan kısmı okuyup üflerler. Elmanın yarısını erkek, yarısını kadın kabuk ve çekirdekleriyle birlikte yer.

Başka bir rivayete göre yedi elmaya, yedi defa İbrahim sûresi okunur. Her elmanın yarısını erkek, yarısını kadın kabuk ve çekirdekleriyle birlikte yer. Mescid-i Haram’dan Makam-ı İbrahim’in hizasında okunursa çok daha tesirli olur. -Tecrübe edilmiştir.- 

Başka bir rivayete göre ise, yedi gün kırmızı tatlı elmaya İbrahim sûresinin 34.âyetten 44.âyete kadar  (44.âyette dahil) olan kısmını okuyup üflerler. Elmanın yarısını erkek, yarısını kadın kabuk ve çekirdekleriyle birlikte yer.

5) ‘ Meryem sûresi her gün bir defa suya okunup içilir, buna ara vermeksizin 41 gün devam edilir.’ (4) Tecrübe edilmiştir.-

6) “Esma-ül Hüsna’dan ‘Ya Samed (Celle Celalühü) ismi şerifi ve Al-i İmran sûresinin 38.âyeti kerimesi 41 gün sabah namazından sonra 41 defa okunur. Sonra gecenin üçte birisinde ‘Ya Samed (Celle Celalühü)’ ismi şerifi 313 defa okunarak, 41 gün 1 kilo bala üflenir.

Çocuk sahibi olmak için sabah namazından sonra Ali imran suresi

Erkek ve kadın Cuma günü işraktan (güneş doğduktan 45 dakika) sonra iki rekât ‘hayırlı çocuk için’ namaz kılıp, balı 41 gün yer ve aynı tertip 3 defa yapılırsa, Allah’ın izniyle çocuk sahibi olunur.”(5)

7) فَتَقَبَّلَهَا رَبُّهَا kelimesi ile başlayan Al-i İmran sûresinin 37.âyeti kerimesi aşağıdaki karışıma 71 defa okunur:

‘ 1 kg. hakikî bal, 50 gr. arı sütü, 250 gr çörek otu, 250 gr. ısırgan tohumu, 100 gr. antep fıstığı tedarik edilir. Isırgan tohumu ile çörek otu öğütülür. Arı sütü ve bala karıştırılarak cam bir kap içerisinde saklanır. Cam kabın dışına ışıktan muhafaza etmek için bir folyo sarılır. Sabah akşam aç karnına 41 gün yemeye devam edilir.(6)

8) Al-i İmran sûresinin 38.âyetindeki, Enbiya sûresinin 89.âyetindeki ve Saffat sûresinin 100.âyetindeki ‘Rabbi’ lafzından sonraki kısımlar çok okunur.

‘(رَبِّ هَبْ لِي مِنَ الصَّالِحِينَ (100

(38)  رَبِّ هَبْ لِي مِن لَّدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّكَ سَمِيعُ الدُّعَاء

(89) رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْدًا وَأَنتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ

9) Evlâdı olmayan veya yaşamayan bir kimse, besmeleyi 100 defa yazıp, üzerinde taşırsa, evlâdı olur ve uzun ömür sürer. (7)

bismillahirrahmanirrahim resimleri4

10) Erkek ve kadın Cuma gecesi Enbiya sûresinin 89.âyetini beraber toplam 4444 defa okurlarsa, biiznillah çocuk sahibi olurlar.

وَزَكَرِيَّا إِذْ نَادَى رَبَّهُ رَبِّ لَا تَذَرْنِي فَرْدًا وَأَنتَ خَيْرُ الْوَارِثِينَ

11) Yumurtalıkların şifâsı için Şura sûresinin 22.âyeti kerimesi okunur ki, şudur; (8)

الظَّالِمِينَ مُشْفِقِينَ مِمَّا كَسَبُوا وَهُوَ وَاقِعٌ بِهِمْ وَالَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ فِي رَوْضَاتِ الْجَنَّاتِ لَهُم مَّا يَشَاؤُونَ عِندَ رَبِّهِمْ ذَلِكَ هُوَ الْفَضْلُ الكَبِيرُ

12) Karı koca 6 gün oruç tutup, her gün iftar ederken, bir bardak suya 21 defa ‘ya haligul bariul müsavviru’  okuyup içerler.

13) Kadın yedi gün oruç tutup, iftar anında 21 defa ‘Ya Musavvir (Celle Celalühü)’  ismi şerifini okur.  Erkek ise, üç gün oruç tutarak, ‘Ya Musavvir (Celle Celalühü)’ ismi şerifini 21 defa bir bardak suya okur ve onunla iftar ederler. Bu günler içerisinde dua edip, bir arada olurlarsa, Allah’ın izni ile bir evlâda kavuşurlar.(9)

14) Esma-ül Hüsna’dan ‘Ya Vacid (Celle Celalühü)  ismi şerifî her gün 14 defa okunmaya devam edilirse, çocuğu olmayan kimseye Allah (Celle Celalühü) bu ismin zikri hürmetine bir çocuk ihsan eder. Çocuk için bu tertibi uygulayan kimse, eşiyle cinsi birleşmeye geçmeden önce bu ism-i şerifin okunduğu sudan bir miktar içer. Hanım ise, inzal sırasında içer. Allah’ın izniyle çocuğa hamile kalır.(10)

15) Esma-ül Hüsna’dan ‘ Ya Macid (Celle Celalühü) ismi şerifi 48 kere suya okunup, o su taraflarca içilir. (11)

16) Evlâdı olmayanlar, dört Cuma üst üste (her birinde bin defa) ‘Ya Evvel (Celle Celalühü) ismini okuyarak, dua ederlerse, Allah’ın izniyle isteklerine kavuşurlar. (12)

Dua

17) Çocuğu olmayan bir kimse, ‘Ya Varis (Celle Celalühü) ismini okumaya devam ederse, Allah’ın izniyle hayırlı bir evlât sahibi olur. (13)

18) İki yumurta haşlanır, kabukları soyulur. Yumurtalardan birinin üzerine Zariyat sûresinin 47.âyeti, diğerinin üzerine Zariyat sûresinin 48.âyeti yazılır. 47.âyetin yazıldığı yumurtayı erkek, 48.âyetin yazıldığı yumurtayı kadın yer. Biiznillah çocuk sahibi olurlar. -Tecrübe edilmiştir.- 

19) Erkek her gün beş vakit namazdan sonra, Al-i İmran sûresinin 38.âyetini okur.

20) Erkek ve kadın her gün beş vakit namazdan sonra, Furkan sûresinin 71.âyetini okurlar.

21) Çocuk, erkek-kadın hangisinden dolayı olmuyorsa, o kişi; yedi gece teheccüt namazının arkasına Saffat sûresinin 100.âyetini okur.

22) Ara vermeden 40 Cuma günü Cuma namazından sonra 70 defa okuyanın çocuğu yoksa, biiznillah çocuğu olur.

Dua şudur:

‘Allahümme ya Ğaniyyü, ya Hamidü, ya Mübdiyyü, ya Muidü, fea’lün lima türidü, ya Rahimü, ya Vedidü ekfini bi helâlike an haramike ve bi’da ‘attike ‘an ma’siyetike ve bi fazlike an men sivake’

23) Çocuğu olmayan eşler, her gün 731 defa, ‘ Ya Halık (Celle Celalühü)’ ismini okumaya devam ederlerse, biiznillah çocuk sahibi olur. (14)

24) Nisâ sûresinin ilk âyeti üç elmaya birer defa yazılır, sonra adetinin başladığı günden itibaren 13, 14 ve 15. günlerinde her gün bir elmanın yarısını erkek, yarısını kadın yer ve cima ederlerse ve bu üç adet döneminde uygulanırsa, Allah (Celle Celalühü)’ nün izniyle kadın hamile olur. -Tecrübe edilmiştir.-

Not: Adeti kaç gün sürerse sürsün, ilk başladığı günden sayar ama ilk adet gördüğü günü bir diye saymaz. Çünkü ertesi gün bir gün (24 saat) dolmuş olur. Meselâ Pazartesi akşam ezanı ile başladı ise 13.gün Pazar gecesine denk gelir.

25) Çocuğu olmayan kadınlar için bitkisel mürekkeple yazılır, yıkanır  ve suyu içirilir. (Sûfi Tıbbî, Muînüddin Çiştî, sayfa: 163, insan yay…)

Yardımcı olarak Allah yeter

Kaynaklar :

1) Kur’ân-ı Mecit ve Tefsirli Meâl-i Alisi, Mahmut Ustaosmanoğlu (kuddise sirruhü), Yasin yay, İstanbul 2007.

2) Ruhul Furkan Tefsiri, Mahmut Ustaosmanoğlu (kuddise sirruhü), Cilt:12, Sayfa: 343, Siraç Kitabevi, İstanbul

3) Beyaz Sır, Hızır’a ve Huzur’a Kavuşturan Esmaül Hüsna, Feridun Yılmaz Yüceler, Sayfa: 26, Alperen yayınları, Mart 2010.

4) Münacaat Cüzü, H. Özkan, Sayfa: 153, Ensar yay…, İstanbul 2009.

5) Münacaat Duaları, H. Özkan, Sayfa: 34, Ensar yay…, İstanbul 2006.

6) A.g.e, Sayfa: 34.

7) Büyük Dua Kitabı, Sağlam yay…, Sayfa: 12

8) Her bir Uzuv İçin Şifâ Âyetleri, Ahmet Mahmut Ünlü -Cübbeli Ahmet Hoca-, Sayfa:44, Arifan yayınları, İstanbul 2009.

9) Beyaz Sır, Hızır’a ve Huzur’a Kavuşturan Esmaül Hüsna, Feridun Yılmaz Yüceler, Sayfa: 29, Alperen yayınları, Mart 2010.

10) Mübarek Günlerin-Gecelerin, Ayların Fazileti, Esrarı ve Hikmeti, Abdullah İbni Eyyüp Tercüme: Rahmi Serin, Sayfa,256.

11) A.g.e Sayfa, 256.

12) Beyaz Sır, Hızır’a ve Huzur’a Kavuşturan Esmaül Hüsna, Feridun Yılmaz Yüceler, Sayfa:102, Alperen yay…, Mart 2010.

13) A.g.e Sayfa: 137.

14) Duaların Esrarı, Ayhan Yalçın, Sayfa: 154, Çelik yay…

Diğer bilgiler için yararlanılan kaynak ise; Her Anneye Lazım Kitabı, Muallim Neşriyat, Hazırlayan, E.Muratoğlu

34 YORUMLAR

 1. Öznur Hanım konunun başlığı 25 manevi reçete.Anlayamadınız sanırım. Maneviyatı nasıl bilime bağladınız anlayamadık. siz de ancak hakaret etmekte çareyi bulun. Ayet Hadis bunlar sizin literatür de yok sanırım. Bunlar inkar edecek kadar da mı cahilsiniz. Bütün kaynaklar ortada. Bütün veriler kaynaklar verilmiş. Allah herşeye kadirdir. Burada doktora gitmeyin diye bir şey yazmıyor. İnsanlar dua da eder. Kabul da görebilir. Kuran hiç okumadınız zannediyorum. Efendimiz Hz. Muhammed aleyhisselatu vesselamın da bir sürü Hadis-i şerifi var. Hz. İbrahim’in yaşlı eşi imkan yok derken çocuk sahibi oldu. Kimin izniyle oldu acaba. İbrahim suresini bir okuyun isterseniz.

  • Doğuştan rahmi olmayan insanlar var, bu insanlardan dünyaya bu şekilde geliyor, onlar ne günah işledi ki?Ben over kanseri nedeniyle tedavi gördüm, çocuk sahibi olmam imkansız.elbet hepimizin günahları var, bunu Allah bilir, ama Allah bağışlayıcıdır.Cezalandırıcı değil.Aksi taktirde kimse çocuk sahibi olmamalı, bu Allah ın bi sınavı dostlar, Rabbim hepimizi farklı konularda sınava tutuyor, tevekkül, şükür, hamd ve tabii ki tıp bilim..Allah ım herkesin yardımcısı olsun..Saygı ve dualarım tüm çocuk hasreti çeken, çocuk dendiğinde burnunun direği sızlayan kardeşlerimle?

   • Allah sizi imtihan ediyor. Rabbimin bu imtihanını başarılı bir şekilde geçirmenizi dileriz. İnşaallah Rabbim sizi Adn ve Firdevs cennetlerinde ağırlasın. Bu dünya imtihan dünyası “neden ben” diye sormamak gerekir. Herkesin farklı bir sınavı var. Rabbim yar ve yardımcınız olsun.

  • Siz cidden düşünen insanlarla düşünen geçiyorsunuz. Manevi reçete öylemi; siz insanlarin ruh sağlığını bozmak içinmi yazıyorsunuz. Nurda o kadar caresiz uzulen kadin car iken birde onlara suçluluk duygusunu yuklemek nasil bir vicdandir. Bu ayetleri sizler nasil bir curetle bu sekilde yorumlarsiniz. Nuh Süresinin 10.11.12 ayetleri cok net yazili. Cahillik her sureyi ve ayeti bilmemekle degil, okudugun ayeti menfi bir sekilde yorumlayip paylasmakla olur. Sizler bunun vebalini diğer tarafta nasil verirsiniz. Nuhun gelis amaci bellidir. INANMAYANLARI dogru yola gelinmesi ve itaat edilmesini anlatan ayetlerden oluşur.

   Dedim ki: ‘Rabbinizden bağışlama dileyin; çünkü o çok bağışlayıcıdır.’
   11. ‘(Bağışlama dileyin ki,) üzerinize gökten bol bol yağmur indirsin.’
   12. ‘Sizi mallarla, oğullarla desteklesin ve sizin için bahçeler var etsin, sizin için ırmaklar var etsin. Sizler nasil kısırlık gibi bağladiniz. Okuyun Allah’in adıyla gönül gözüyle okuyun ki insanlarin beynini ruhunu karartmaya devam etmeyin..
   Unutmadan bilimle de cok alakasi var. Kadinlarin rahimlerinde erkeklerin spermlerinde sorun olabiliyor yada psikolojik sorunlardan dolayı da çocuk sahibi olamiyor.Modern toplum geregi Geç yaşta evlenmek ya da cocuk sahibi olmaya çalışmak baslica neden. ya da beslenme ve yasam tarzimiz. Bilim kadinlarin yumurtalarıni toplayıp dondurma teknolojisini geliştirirken cozum üretiyor umut olmak icin. Sizlerin sundugu cozum nedir?? Psikolojik hayat karartmaya çalışmak.

 2. Derdi veren Allah dermanida vermistir. Dogal tedavi yontemi var. Ciddi manada cocugu olmayanlar bana ulasabilirler. Yasadigimiz icin biliyorum. Kesinlikle cocugunuz olmaz diye soylenipte umutsuzluga kapilanlar bana ulassinlar. *********** ismim serhat

 3. Selamün Aleyküm. Önce tevekkül. Yani menzile ulaşmak için araştırmak ve elimizden geleni yapmak. Bazen tıbbın bile aciz kaldığı durumlar vardır. Fakat Rabbim öyle mucizevi ürünler yaratmıştır ki; önemli olan onu bulmak ve kullanmak. Tamamen doğal arı ürünlerinden özellikle gerçek arı sütü ile hazırladığımız mucizevi bir ürün. Kullanım esnasındaki gelişmeler doktorlarının bile ilgisini çeken birçok umutsuz vaka çift mutlu sona ulaştı. Amacımız zor durumda olan insanlara yardımcı olabilmek.

 4. Affan Bey; insanlara buradan yapabileceğim, onlar için sadece dua etmek. Geri kalan manevi konular üst tararta genişçe belirtilmiş. Fakat somut manada yapılabilecek uygulamalar ve çözümler varken hiçbir çaba harcamadan sadece dua ile beklentilerimizin karşılanmasını istemek ne kadar doğru olur bilmiyorum. Onun için insanlara yapılabilecek bazı uygulamalar hakkında bilgi vermek ve yol göstermek için bana ulaşmalarını istemenin ticaretle ne ilgisi olabilir?

  • Mehmet bey son olarak manevi amacli yazinizin girisinden alintidir..Hani bana biz size doktora gitmeyin demiyoruz. Sizler kimsiniz cidden merak ettim.

   Çocuk sahibi olamıyorsak ve olmak istiyorsak, doktora giderek paramızdan vazgeçmeden önce GÜNAHLARIMIZDAN VAZGEÇMELİYİZ…

 5. Dua insanın acziyetini bilmesidir. Duaniz olmasaydi ne ehemmiyetiniz vardı buyuruyor Allah bununla beraber; Başınıza gelenlerin çoğu kendi ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. Bununla beraber Allah çoğunu affeder diyor Rabbimiz. Hepsi böyle olmamakla birlikte işlediklerimiz yüzünden değil de imtihan amaçlı başa gelen musibetler de vardır. Bunlardan biri de olabilir evlat sahibi olamamak. Kimse kimseyi suçluluk psikolijisine sokmuyor. Asıl azıcık vicdanı olan insan düşünür ve anlar ki evet bizi yaratana, duymamiz icin kulaklar, görmemiz için kainattaki harikalıklari gözler veren Rabbimize karşı her an gafletteyiz. Belkide hep ona isyankar davranıyoruz. Layık bir kul olamıyoruz. Kul hatalıdır. Hatadan beri kimse yoktur. Bunu bir idrak etmek gerek evvela… Burda biz insanı başkasına karşı bir suçluluk duygusuna sokmuyoruz. Rabbine karşı farkindaligini göstermeye çalışıyoruz. Bırakın da bunun için suçluluk duyulsun. Bırakın da insan Rabbine karşı acizligini bilsin. Başı secdelere gitsin. Gözyaşı doksun… Teselliyi Rabbisinden alsin. Ondan başka kimsenin eli yetmez zira yardım etmeye. Allah dilerse dediğiniz tıbbın bilimin tedavilerin faydası olur. Öyleyse asıl yere müracaat gerekir. Biz tabiki tıbba bilime inanıyoruz. Doktora gidiyoruz. Elimizden geleni yapıyoruz. Bununla beraber duaya da sariliyoruz. Anlayamadığınız şey nedir cok merak ettim doğrusu… Biz üzerimize düşeni yaptık diye Rabbimize de dua etmeyelim mi? O nimeti bize verecek olan Allahtan başkası değil de kimdir? Sebepler birer vesiledir. Ilaclar tedaviler vs. Bunlari yapar sonucunu Allahtan bekleriz. Sifayi ilaçlardan gördük demeyiz Demet Hanım…. Onlarin hiçbiri şifa vermeye kadir değildir. Dua her kapının anahtaridir. Siz dua ettikce Allah sebepler yaratıp kilitli kapılarınızı açacaktır. Bu kadar basit ve net… Anlaşılamayacak hicbir şey yok. Kim olduğumuzun da hiçbir önemi yok. Allah için yardım etmeye çalışan günahkar kullariz bizde… Selametle..

  • Hayatinda başi hic secdeye gitmemis ve diledigi an hamile kalmislar icin ne diyorsunuz? Benim sinirlerim bozuluyor artik.Sabahlara kadar seccadeden kalkmayip gozyasi dokuyorum yillardr.olmuyor.

 6. Benımde 21 senedır olmuyor Allah her ısteyene nasıp etsın cok zor bırsey gıtmedıgım dr kalmadı ama rabım oldemese olmuyor hakımızda hayırlısı

 7. SACMALAMISSINIZ..
  Cocugu olmayanlar gunahkarmis..Peki cocuk sahibi olan herurlu pisligi yapan insanlar ne ? Zina ile dunyaya gelen cocuklar ne ? ( Ki bu günah ortaya ciksin diye genellikle zinadan hamile kaliniyor )Dogurdugu gun tuvalete,cöpe atip ölume terkedenler ne ? Onlar cok mu günahsiz da Allah cocuk vermis.TAM ANLAMIYLA SAÇMALAMIŞSINIZ..Bunu okuyan onlarca caresizi üzdügunuz ve kul hakkina girdiginiz icin ins Rabbim sizi cezalandirir!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.