Kudüs Bizimdir Bizim Kalacak

3
1086
Kudüs Bizimdir Bizim Kalacak
Kudüs Bizimdir Bizim Kalacak

Kudüs bizimdir bizim kalacak. Bundan sonra gayretimizde, hırsımızda çabamızda bambaşka olacak inşaallah. Hepimiz bundan sonra bir Nureddin Zengi, bir Selahaddin Eyyubi olmak zorundayiz. Acilen misilleme olarak Ayasofya ibadete açılmalıdır.

Kudüs hiçbir zaman bir politik mesele, ağzından ne çıktığını bilmeyenlerin oyuncağı olmamalıdır. Her Müslümanın içinde bir Kudüs aşkı, bir Kudüs derdi olmak zorundadır. Bizim derdimiz asla bir futbol maçı, bir ekonomi sıkıntısı veyahut dünyalık boş işler olmamalıdır. Bu dünyadaki en büyük gayemiz İslam dininin yükselmesi meselesidir. İslam yükselirse Dünya bir barış yurdu olmak zorundadır. Rabbimiz “Şüphesiz Allah katında din İslâm’dır.”(ali imran 19) buyuruyor. Bugün bu dinin mensuplarına düşmanlıkları bilinen Trump teröristi geç kalınmış bir karar olarak gördüğü vakıada Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul ettiğini açıkladı.

Sadece kendilerini bağlayan bu görüşte, bizler fert fert, birey birey duruş göstermek zorundayız. “Hükumet bunu yaptı”, “şu şöyle yaptı” demenin bir hükmü yoktur. Gayret edeceğiz. İslamı her şeyiyle yaşayacağız. Dinimize sahip çıkmak sadece Namaz kılıp, oruç tutmak ile de olmuyor. Yıllardır bir Amerikan projesi olan İslam düşmanlıkları yüzünden milyonlarca insan öldü, binlerce kadınımız kızımız tecavüze uğradı. Bizim bir kinimiz olmak zorundadır. Cihadsa cihad, savaşsa savaş yapmak zorundayız. Bu topraklarda Müslümanların suskunluğu yüzünden yaşamadığımız zillet kalmadı. Batıda ne kadar pislik iş varsa kendimizde bulmaya başladık. Kur’an ahlakı ile ahlaklanmamız gerekirken, onların pis ahlakıyla ahlaklandık. Bitsin bu acizliğimiz. Dirilsin artık kalplerimiz.

Hükümetimizi de artık somut kararlar almaya davet ediyoruz. Güzel sözleriniz, kalbimizi okşayan cümleleriniz yeterlidir. Bu karara misillleme olarak acilen Ayasofya Camii olarak kullanıma açılmalıdır. Bu şer bedduadan kurtulmalıyız artık. Biz bundan sonra hareket istiyoruz. Mavi marmara davasında masaüstünde kaybettiğimiz hadise, sabrımızın son damlası olmuştur artık. Artık küffarın bizi zillete düşürmesini istemiyoruz. Artık acil eylem planlarımızı harekete geçirmeliyiz.

İnşaallah, umuyoruz ki küfrün başkentinde alınan bu karar, “Şer bildiklerinizde hayır vardır.” ayeti kerimesinin tecellisine vesile olsun. Allah’ın izniyle.
Duamız odur ki, Allah Teala bizleri İslâm’ın izzet ve intikamına memur eylesin.

Kudüs’e karşı vazifelerimiz:

1-Kudüs Kıyamete kadar insanlığın imtihan alanıdır. O halde Ey Müslüman! Bu ağır imtihanını unutma!
2-Herkes her işi yapamaz, ama herkesin yapacağı bir iş vardır. O halde Ey Müslüman! Ne yapabilirim ki deme, elinden geleni yapmayı unutma!
3-Dünya müminin zindanıdır; O halde Ey Müslüman! Bu zindan içinde kendine cennetler edinmeyi unutma!
4-Gönlün sevmesi, elin vermesi ile belli olur. O halde Ey Müslüman! Mescid-i Aksa’nın kandillerini unutma!
5-Dua müminin en güçlü silahıdır. O halde Ey Müslüman! Dua için ellerini Rabbine kaldırdığın zaman, o güzel toprakları asla unutma!

İlginizi Çekebilir: Kudüs Bizim İçin Neden Önemlidir?

3 YORUMLAR

  1. Kudüs öyle bir yerdir ki; Etrafı etçil hayvandan bozma cahiliye zihniyeti ile yoğrulmuş düşüncelerden vücut bulmuş bir devletin ateş çemberi arasında kalmış, İbrahimî dualarla halen sapa sağlam ayakta olan kadim bir şehirdir. İnşaallah yeni Selahaddin Eyyubilerle, yeni Yavuz Sultan Selimlerle, yeni Abdulhamidlerle orayı eski ihtişamlı günlerine kavuşturacağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.