5 İsimden Hayatlarımıza 5 Mesaj

0
685
5 İsimden Hayatlarımıza 5 Mesaj

5 isimden hayatlarımıza 5 mesaj ile Ashab-ı Kiram efendilerimizden mesajlar ile mümince yaşayabilmenin şifrelerini sizinle paylaşıyoruz. Onların hepsi gökteki yıldızlar gibidir. Onları takip etmek inşaallah bizleri istenilen seviyeye çıkaracaktır. Buyrun birlikte okuyalım.

  1. Hz Zeyd b. Amr gibi, tevhidi hayatına hakim kılıp, muvahhid bir mümin ol ki, hayatın evlatlarının üzerinde kabul olmuş bir duaya dönüşebilsin.

Anne-babalar hep şikayet ettiğimiz bir şey var: Evlatlarımız namaz kılmıyor, evlatlarımızın arası tesettürle iyi değil, evlatlarımızın ahlakında zafiyetler var. Elbette bunu söyleyeceğiz, ama soruyorum sizlere; Allah aşkına! Evlatlarınızın bu halinden şikayetçi olmadan önce bir gün, iki gün, üç gün gecenin siyah zülüflerin de herkesin yataklara mahkum olduğu zaman diliminde kalkıp da, “Ah evladım” deyip, gözyaşı döktünüz mü?

Ağlasaydınız eğer, Allah o gözyaşlarını zayi etmeyecek. Nasıl ki, Zeyd İbn Amr’ın cüzamlılar kabilesinde döktüğü kanı zayi etmedi. Senin de döktüğün gözyaşını, döktüğün teri zayi etmeyecek.

Senide, o duayı yapan bir insan olarak kabul edip, evlatlarını kabul olmuş bir duaya dönüştürecek.  Zeyd İbn Amr bize bunu dedi. İnşaallah duyanlardan olmuşuzdur.

  1. Ebubekir gibi davanı kendine sevda ve aşk haline getir ki, iman halkasına Said gibi yiğitler taşıyabilesin.

Hele sen Ebubekir gibi bir aşk edin, bir titre. Bir davanı düşün. Evinin yolunu bile bazen unut davan için. Bir dava öncelikli yaşa. Bak Allah neler getiriyor arkasından.

Aşk…Sevda… Risalet davasının en önemli vesileleridir. Yap ki bunu, Saidler gibi yiğitler dolsun bu dünya.

  1. Fatıma bint Hattab gibi risalet davası adına fedakarlık yap ki, Ömer gibi, İslâm’ı zafer sayılabilecek adamlar kazanabilesin.
  2. Ömer b. Hattab gibi adaleti hayatının esası kıl ki, yönetim işini (makam,mevki,masa) bir avantaj değil, büyük bir sorumluluk olarak görebilesin.
  3. Said b. Zeyd gibi teslimiyeti imanın olmazsa olmazı yap ki, dünyadan cennete uzanabilesin. Hangi şart ve durumda yaşarsan yaşa, tek başına Ümmet olabilesin.

Tek başına Ümmet olmak, Hz.İbrahim gibi olabilmektir. Uydum kalabalığa diye bir şey yok bizde. Uydum kalabalığa cahillerin sözüdür. Biz hiç kimse yokken bile, risalet davasını tebliğ ve tesisle memuruz. Hiç kimse olmasa bile, böyle bir sorumluluğumuz, böyle bir yükümüz, böyle bir vazifemiz var.

Said b. Zeyd bunları bize söyledi. Allah duyanlardan ve uyanlardan etsin. Allah duyanlardan ve uyuyanlardan eylemesin. Allah bu hakikati hayatına taşıyıp, hakikatin insanı olarak, hakikat adına 21. Yüzyılda nasıl temsil edilir, onu gösterenlerden eylesin.

Muhammed Emin YILDIRIM; 82 İl 82 Sahabi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.